Nový směr

Nový směr

Kategorie: Automuzeum

Nový směr Automuzea v pivovaru Konrad

Po deseti letech existence Automuzea v areálu vratislavského pivovaru, se v expozici tři výstavních hal vystřídalo přibližně 150 historických vozidel, ať motocyklů nebo automobilů různých značek i roků výroby. Za celou dobu Automuzeum navštívilo cca 25 tisíc návštěvníků a to nejen z České republiky, ale i z Německa, Polska Rakouska nebo Holandska. Ohlásili se ale i návštěvníci z USA nebo Austrálie.

Počátkem roku 2014 však muselo Automuzeum podstoupit jednu halu pivovaru, pro plánovanou výstavbu nové plynové kotelny. Tím se ale výrazně snížila výstavní plocha a hledalo se nové využití.

Bylo rozhodnuto, že do budoucna se bude Automuzeum specializovat na určité, úzce zaměřené motoristické téma, které bude pro zdejší region specifické a k dalším podobným muzeím odlišné. Tím je bezpochyby vratislavský rodák a geniální automobilový konstruktér 20. století, Ferdinand Porsche. V nové expozici Automuzea, která bude otevřena od 1. května 2014, tak návštěvníci uvidí především vzduchem chlazené automobily Volkswagen a Porsche v různých variantách, s motory umístěnými vzadu, což byla Porscheho specifikace a jeho vozy VW Brouk po válce zmotorizovaly celý svět. K porovnání konstrukcí zde však budou i další automobilové značky, jako Tatra, NSU, Fiat nebo Zaporožec, které se Porscheho automobily nechaly inspirovat. Součástí Automuzea bude nově také Galeria Porsche Art, kde budou prezentovány různé obrazy, fotografie, plakáty ale i 3D umění, samozřejmě také tematicky zaměřené k vozům VW a Porsche. Od letošního roku bude otevírací doba rozšířena na soboty i neděle, v čase 10:00 – 16:00 hodin. Předem objednané zájezdy nad 10 osob budou moci Automuzeum navštívit i v týdnu.

Comments (20)