Pivní pečeť 2015

  • Domů
  • Pivní pečeť 2015

Pivní pečeť 2015

Kategorie: Aktuality

Vratislavické pivo Konrad uspělo na degustaci v Táboře
Téměř celý týden (16.-20.2.2015) degustovali pivovarští odborníci v Táboře přes 700 pivních vzorků ze 168 českých a evropských pivovarů. Ani letos se neztratila vratislavická piva.

Zlatou pivní pečeť si odváží nefiltrované pivo Konrad IQ. Stříbrnou pivní pečetí ocenili degustátoři polotmavý speciál Svatopavelské. „Historie Svatopavelského piva se krásně prolíná s historií našeho pivovaru,“ pokračuje Petr Hostaš. „Svatopavelské pivo bylo ve Vratislavicích vařeno již na počátku minulého století a za první republiky bylo velmi populární.

O století později v roce 2010 byla v libereckém muzeu objevena původní receptura, ze které vychází ta současná. Pivo se opět vaří a získává popularitu u laiků i odborníků.“

Konrad IQ je pivo z pečlivě vybraných surovin přesně takové, jak ho připravila příroda a um lidí u nás v pivovaru. Nefiltrované pivo obsahuje živé kvasnice a zbytkový extrakt, který dává pivu správnou plnost a říz,“ popisuje sládek pivovaru ing. Petr Hostaš vítězné pivo.

Všechna tato piva (včetně chystaného pivního překvapení) budou moci ochutnat návštěvníci 16. Slavností vratislavického piva v sobotu 27.června 2015.

Diskutovat lze na https://www.facebook.com/PivoKonradVratislavice

Comments (6)