Ocenění pro Svatopavelské a Ale

  • Domů
  • Ocenění pro Svatopavelské a Ale

Ocenění pro Svatopavelské a Ale

Kategorie: Aktuality

Dva diplomy z degustační soutěže Pivní speciál roku 2017 pro pivovar Vratislavice

Výzkumný ústav pivovarský a sladařský v Praze již po osmé spolupořádál degustační soutěž Cerevisia specialis – Pivní speciál roku 2017. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v úterý 17. října 2017 v Praze.

V kategorii polotmavých bylo naše Svatopavelské pivo oceněno stříbrnou medailí. Historie tohoto piva se prolíná s historií pivovaru. Svatopavelské pivo bylo vařeno již v roce 1908 a za první republiky bylo velmi populární. O sto let později v roce 2010 byla v libereckém muzeu objevena původní receptura, ze které vychází ta současná. Pivo se opět vaří a získává popularitu u laiků i odborníků. Má 7% obj.alk.

V letošním roce byla poprvé vyhlášena kategorie svrchně kvašených piv. Vítězem této kategorie se stal Konrad Vratislavický Ale z pivovaru Vratislavice. Jedná se o velmi hořké a silné pivo. Kombinací ječných a pšeničných sladů se získá 16° mladina. Po kvašení má toto pivo 7% alkoholu. Výjimečnou hořkost mu dávají původní americké odrůdy chmele. Od května 2015 je Vratislavický ALE nositelem ocenění Regionální potravina Libereckého kraje 2015.

Tato ocenění jsou dalšími z řady diplomů, který vratislavický pivovar v posledních letech získává.

Diskutovat lze zde: fb/PivoKonradVratislavice

 

 

 

Comments (6)